Субота, 18 Травня, 2024

У Чернівцях волонтери прибирали бомбосховища міста

З початком військових дій Росії проти України, Чернівці стали центром для прийому переселенців з різних регіонів нашої держави, де йдуть бойові дії. Проте про безпеку міста також варто дбати і дбають про неї волонтери та небайдужі чернівчани. 

За тиждень війни в нашому місті декілька разів лунала повітряна тривога і щоб чернівчани мали де сховатися, у Чернівцях розчищали бомбосховища. Більше на chernivtsi-future.com.ua.

Здебільшого працювали волонтери

Облаштовували  бомбосховища міста волонтери і небайдужі чернівчани, допомагали їм чиновники з міської ради. Спочатку люди збиралися в центрі міста та ділилися на групи, після чого ходили перевіряти стан сховищ. Після перевірки виявилося, що багато бомбосховищ не мають належних умов, у сховищах була сирість, відсутня електроенергія та вода, деякі взагалі було затоплено каналізацією. Облаштовувати сховища почали тиждень тому і за цей час більшість із них мають досить хороший стан, придатний для переховування людей впродовж певного часу. 

Волонтери виносили зі сховищ сміття, підмітали, прибирали, а міськшеп проводив світло. 

На кожній локації працювали групи по 10-15 людей, прибирали сховища як хлопці, так і дівчата. Для комунікації між собою волонтери створили Телеграм-канал, де ділилися актуальною інформацією щодо сховищ,які потрібно було перевірити та прибрати.

Ініціювала прибирання група волонтерів. Волонтерка з Ченівців Ліза Флікс повідомила, що спочатку було 54 сховища і всіх їх обійшли та впорядкували. 

Допомагали волонтерам і переселенці з Харкова, Сум, Києва та інших міст. 

Сховищем під час тривоги може слугувати підвал

Волонтери закликають чернівчан також прибирати власні підвали, тому що там можна буде сховатися в разі загрози. Проте в підвал можна ховатися лише якщо там є 2 виходи, оскільки в іншому разі Вас може завалити і вибратися зі сховку буде дуже важко. 

Під час повітряної тривоги бігти у бомбосховище варто лише якщо воно знаходиться від Вас за 5-7 хв, якщо до сховища йти далі, то краще ховатися у підвалі або в квартирі. Безпечне місце в квартирі це кімнати біля несучих стін,подалі від вікон, ванна кімната, а також спільні коридори у під’їздах. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.