Субота, 18 Травня, 2024

Буковина надає прихисток переселенцям

Чернівецька область у цей складний для України період надає прихисток людям, які приїхали з міст, де відбуваються бойові дії та потребують допомоги. Буковинці активно долучаються до боротьби з окупантами та допомагають людям, які потрапили в складну ситуацію. Кожного дня в Чернівцях  збільшується кількість переселенців, тому волонтери закликають до залучення кожного в допомозі. Більше на chernivtsi-future.com.ua.

Куди звернутися, якщо Ви переселенець і  Вам потрібна допомога?

Прийняти переселенців можуть жителі міста, а також багато громадських організацій тощо. Наприклад, мер міста Роман Клічук повідомив, що переселенців можуть прийняти в готелі «Черемош». Ще одним із місць, де приймають переселенців є «Український Народний Дім» спільно з баром «Контрабанда» вони допомагають влаштуватися біженцям. Більшість власників приміщень готові надати допомогу людям.

Цілодобова допомога переселенцям у Чернівецькій області:

  • 38 (095) 1536298
  • 38 (098) 5088484
  • 38 (097) 3249374
  • 38 (095) 0901798

Куди звертатися вагітним жінкам, які приїхали  на Буковину з міст воєнних дій?

Департамент Охорони здоров’я Чернівецької ОДА інформує, що вагітні жінки, які приїхали з міст бойових дій повинні звернутися до сімейного лікаря, який направить до акушера-гінеколога. Сімейний лікар може проконсультувати та виписати ліки. Переселенці можуть звернутися у будь-яку поліклініку або в центр первинної медичної допомоги.

Вони повідомляють, що всі лікарні та медичні заклади готові прийняти вагітних, але щоб мати змогу надати безкоштовні ліки, потрібно звернутися спочатку до сімейного лікаря. Також повідомляють, що матерям з немовлятами варто обрати педіатра. На жаль станом на сьогодні послуга «єМалятко» не діє. Тому реєстрація новонароджених може відбуватися в найближчому відділі ДРАЦС, де відсутні бойові дії. Для цього потрібно тільки паперове медичне свідоцтво про народження малюка.

Де переселенці можуть безкоштовно харчуватися та отримати речі першої необхідності?

У Чернівцях більшість кафе, барів та ресторанів можуть безкоштовно нагодувати жінок, дітей та стареньких людей. Нагадуємо, що військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років, які перебувають в Чернівецькій області зобов’язані стати на військовий облік, щоб захищати рідну Україну.

Також волонтери надають безкоштовні харчі та речі першої необхідності. Допомогти переселенцям та людям, які її потребують можна в «Резиденції молоді», куди чернівчани приносять їжу та речі першої необхідності (засоби гігієни, матраци, подушки, постільну білизну, воду та ліки). Центр знаходиться за адресою: вулиця Головна, 41). Відомо також, що більшість психологів у Чернівцях можуть надати безкоштовну консультацію.

Додаткова інформація

У Центр «Місто Добра» потрібні волонтери для шпаклівки, укладки ламінату, установки плитки та монтажу дверей. Потрібно поселити переселенців мам із дітьми. Звертатися за номером 0506826834. Про цю інформацію повідомила керівник центру Марта Левченко. 

Фото з інтернет-ресурсів

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.