Понеділок, 20 Травня, 2024

Близько року у Чернівцях не можуть звести пам’ятник Героям Небесної Сотні

У Чернівцях на вулиці Небесної Сотні, у студентському містечку Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, вже близько року чекає на завершення свого зведення пам’ятник. Причому сам проект і макет затвердили ще у 2018 році, проте лише у грудні 2019 р. вдалося розпочати роботу. До затримки спричинило чимало факторів, ще більше з’явилося, коли робота велася. Підрядник скаржиться на відсутність фінансування, а місцева влада ніяк не може виділити необхідні кошти для завершення. Чи чекає на пам’ятник доля ще одного чернівецького довгобуду, читайте у матеріал на “chernivtsi-future.com.ua“.

Авторами проекту є Вікторія Головещенко, яка спільно з архітектором Віталієм Стрільчуком створила творчий колектив проектувальників і представила макет на розгляд комісії. Після виграшу у конкурсі, діло стало за пошуком коштів і підрядника. Перша орієнтована вартість становила 2 мільйони 900 тисяч гривень, проте тендер переміг підрядник, що запропонував ціну на пів мільйона менше за свої послуги. ТОВ «ЛК Машинері» виграв лише з третього разу, оскільки перші дві компанії чомусь не влаштовували Антимонопольний комітет.

Власне, півтора мільйона гривень виділила обласна рада як державну субвенцію. Половину коштів підрядник одразу реалізував, уже у квітні поточного року на його рахунок надійшов залишок суми, який він теж використав на укладення плитки, замовлення конструкції монументу загиблим Героям Небесної Сотні та інші підготовчі роботи. Проте діяльність знову припинилася, оскільки міська рада дала тільки 150 тисяч гривень на зведення, а наразі не вистачає для завершення 1 мільйон 200 тисяч. Тож виконавча компанія відмовляється продовжувати працювати, поки їм не виплатять необхідну суму.

Нагадаємо, до справи долучився кандидат у мери Чернівців Віталій Михайлішин. Він нещодавно зустрічався з підрядником, обговорював деталі справи та пообіцяв, що особисто займеться пошуком коштів. Головне, аби компанія не відмовлялася від роботи. До того ж, він дав доручення працівникам, що до Дня міста Чернівці, яке святкують 4 жовтня, пам’ятник має бути відкрито для загального відвідування.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.