Субота, 18 Травня, 2024

Як чернівчанам вберегтися від мародерства

З початком війни по всій Україні і зокрема в Чернівцях час від часу спостерігаються мародерства. Люди в паніці, в країні введено військовий стан і багато злодіїв цим зловживають та починають грабувати квартири. Як чернівчанам вберегтися від мародерства читайте у матеріалі на chernivtsi-future.

У Чернівцях випадки мародерства поки не є поширені, але варто знати як вберегтися від такого явища у нашому місті, щоб не стати жертвою злодіїв. 

Як зберегти квартиру від мародерів у Чернівцях

Поліція у Чернівцях працює цілодобово та досить активно, але містянам та переселенцям теж потрібно бути обачними. В Чернівцях багато людей живуть у дев’яти та п’ятиповерхівках, частина мешканців проживає у приватних будинках, як от в центрі міста або в районі Роші чи Садгори.

Як вберегти квартиру від мародерів? Якщо Ви живете у багатоквартирному будинку, як в районі Гравітону, Проспекту чи Південно-Кільцевої чи в якійсь новобудові, Ви здебільшого знаєте в обличчя своїх сусідів. Якщо ж у під’їзді з’являються чужі підозрілі люди, зверніть на них увагу та проінформуйте правоохоронців. Залишаючи свої квартири, навіть ненадовго, наприклад на час переховування у бомбосховищі, обов’язково перевірте, чи надійно замкнені двері та вікна. Якщо Ви виїхали з квартири, то спробуйте попросити наглянути за оселею сусідів або знайомих. 

Попросіть сусідів по будинку, щоб вони виймали з Вашої поштової скриньки листи, адже переповнена скринька це знак для мародерів, що в цій квартирі нікого немає. 

Окрім паперової друкованої продукції, зловмисники «залишають» інші на перший погляд непримітні мітки: дрібні монети у замковій свердловині, приклеюють скотч на отвір для ключа тощо. Якщо подібні мітки залишаються на місці впродовж декількох днів – це може стати сигналом для злочинців до скоєння мародерства.

Як вберегтися від мародерства власникам приватних будинків у Чернівцях

Приватні будинки у Чернівцях є в багатьох районах міста і їх також потрібно оберігати від мародерів, які ходять всюди. Власникам приватного дому перш за все потрібно укріпити паркан, якщо він є та покласти на ворота кодовий замок. Якщо ж будинок не має паркану або вікна виходять на дорогу і знаходяться досить низько, їх потрібно закрити, можливо навіть заклеїти чимось, щоб грабіжники не змогли побачити що є всередині Вашої квартири. 

Також важливо укріпити вхідні двері, завжди закривати замки та не відчиняти двері незнайомим людям.

Як вберегтися від мародерства власникам бізнесу у Чернівцях

Власники бізнесу у Чернівцях, які зараз не працюють, теж можуть стати жертвами мародерів. Якщо Ви маєте магазин, який наразі не працює, найкраще прикрити його вітрину та вимкнути все світло, щоб мародери не могли побачити які товари є в магазині. Найкраще товари з точки продажу взагалі вивезти. Магазини у Чернівцях можуть бути як на вулиці, так і в ТЦ. Великі торгові центри як Депот, Екватор, Майдан, Формаркет та інші розміщують безліч магазинів, і якщо Ви вирішили закрити свій магазин, то також попросіть власників сусідніх торгових точок наглядати за Вашим магазином.

Якщо ж Ви залишили без нагляду офіс, з нього також можна забрати цінну техніку та щільно закрити двері чи встановити охорону. 

Отож, мародери під час війни, на жаль, активізовуються, і в Чернівцях вони також є. Будьте обережні, бережіть своє майно та життя.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.