П’ятниця, 19 Липня, 2024

Топ музеїв у місті Чернівці: куди піти

Чернівці – культурний та історичний центр Буковини і важливий центр всієї Західної України. За всю історію міста тут відкрили багато музеїв, які присвячені висвітленню культури, історії Буковини та всієї України. Є в Чернівцях і музеї, які присвячені певним діячам культури, які є уродженцями Чернівців та області. Які музеї у нашому місті варто відвідати читайте у матеріалі на chernivtsi-future.com.ua.

Обирати музей потрібно залежно від Ваших інтересів. Ви можете відвідати краєзнавчий музей, художній або ж музей просто неба чи спробувати заглибитись в історію Буковини та піти в кожен із них. 

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Чернівецький краєзнавчий музей — музей, що має найбільше зібрання матеріалів і документів з історії, етнографії і культури Північної Буковини та Хотинщини. Музей розташований у центрі Чернівців за адресою: вул. О.Кобилянської, буд. 28.

Музей наразі розташований у приміщенні на вулиці Ольги Кобилянської у самому центрі Чернівців. Будівля музею має 2 поверхи, раніше вона належала Православному релігійному фонду. Почали створювати музей ще в австрійські часи, коли були зібрані перші колекції. У часи румунської окупації цей музей об’єднали з Промисловим і він почав називатися Музей короля Кароля ІІ. Саме краєзнавчий музей був створений на базі церковного та крайового музеїв. Фонд музею має більше 80 тисяч експонатів. До експонатів належать монети, зброя, різні археологічні знахідки, народні костюми та ін.

У музеї є 20 залів, які загалом діляться на 2 великі відділи: природничий та історичний. Поєднання історії та природи в музеї дає змогу цілком сповнитися атмосферою Буковинського краю. Історичний відділ музею в рази більший ніж природничий, у ньому є етнографічні та археологічні матеріали та колекції з історії Буковини. Багата в музеї і нумізматична колекція та колекція зброї. Тут представлені і твори образотворчого мистецтва, ікони, твори Миколи Івасюка, Євгена Максимовича, Юстина Пігуляка та ін. Документальна частина музею крім великого числа світлин включає матеріали про селянське повстання 1848-49 pp. під проводом Лук’яна Кобилиці.

Чернівецький обласний художній музей

Чернівецький обласний художній музей міститься на другому та третьому поверхах розкішного історичного будинку біля Центральної площі Чернівців. Будівля музею – це унікальна пам’ятка архітектури національного значення. 

Художній музей був створений у 1988 році на базі художнього відділу обласного краєзнавчого музею. Згодом художній музей отримав додаткові пам’ятки, які були зібрані під час різноманітних експедицій. Музей також отримував благодійні дари від окремих меценатів та митців. Першу експозицію музею відкрили у 1988 році в Святодухівському соборі. У 1991 році Чернівецький обласний художній музей почав функціонувати у своїй теперішній будівлі. У 1996 році після проведення реставрації відкрили стаціонарну експозицію, яка показала образотворче та культове мистецтво Чернівецької області XVII—XX століть.

У 2013 році було створено розділ “Образотворче мистецтво середини ХХ – початку ХХІ століття”. З цього часу музей отримав повноцінну експозицію, яка висвітлює мистецький процес на Буковині і в Україні з ХVІІ ст. до сучасних часів. Працюють в музеї автори різних мистецьких публікацій серед яких наукові видання, низка каталогів та буклетів про творчість буковинських митців. В музеї наразі є біля  12 тисяч експонатів основного та науково-допоміжного фондів.

Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту

Чернівецький музей просто неба – це місце, яке потрібно відвідати кожному, хто буде в Чернівцях. Музей виглядає як справжнє українське село з автентичними будинками, в яких жили буковинці більше ста років тому. Ці будинки були привезені з різних куточків Чернівецької області та зібрані в єдину експозицію.

Музей побуту має площу аж 9 гектарів. Тут працюють відділи “Хотинщина”, “Західне Подністров’я” та інші. Загалом у музеї представлено біля 8 тисяч предметів, якими користувалися селяни у ХІХ-ХХ столітті. Серед них — народний одяг, тканини, селянські знаряддя праці і предмети побуту, меблі, посуд, вироби домашніх промислів і ремесел, твори декоративно-прикладного мистецтва, друковані видання, фотографії та інше.Заснований цей музей 19 липня 1977 року. 

Літературно-меморіальний музей письменниці О.Ю.Кобилянської

Цей музей у Чернівцях присвячений видатній письменниці Ользі Кобилянській та показує її творчість і умови життя. Працює музей на вул. С. Окуневської, 5. Цей музей розташований у одноповерховому особняку, який був першою власною оселею видатної Ольги Кобилянської. У музеї висвітлюється життя та творчість письменниці, її літературні зв’язки та громадську діяльність. У музеї 2 кімнати є меморіальними – робочий кабінет Кобилянської та спальня, де розташовані її особисті речі. У музеї відчутно дух часів, коли жила Ольга Кобилянська.

Кобилянська протягом майже півстоліття створила десятки оповідань, нарисів, новел, повістей, критичних і публіцистичних статей, перекладів, лишила значне за обсягом листування. Велика частина її творів також написана німецькою мовою.

Літературно-меморіальний музей письменника Юрія Федьковича

Цей музей розташований у самому центрі Чернівців поблизу Соборної площі. Створено цей музей у 1945 році, деякий час він розміщувався в одному з корпусів резиденції, де зараз розташований ЧНУ. Потім музей Федьковича функціонував у приміщенні краєзнавчого музею. У 2004 році музей перенесли у в будинок, де колись жив Федькович.

Музей має 9 експозиційних залів та поділений на 2 частини: одна присвячена літературі, а інша мемуарам. У музеї відтворена епоха, в яку жив та працював Юрій Федькович – видатний буковинський письменник та громадський діяч.

Отож, обирайте музей, який Вам до вподоби та обов’язково його відвідайте. Ходити в музеї це цікаво та досить пізнавально, тож робіть це частіше.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.