Понеділок, 20 Травня, 2024

Безпечні місця в будинках чернівчан під час тривоги

Коли у нашому місті починається повітряна тривога, багато мешканців та переселенців втікають у бомбосховища або підвали. Проте чернівчани та місцева влада говорять про те, що часто при повітряній тривозі люди ніяк не реагують та не тікають в укриття. Так робити не треба, адже сирени звучать не просто так, існує загроза і потрібно себе берегти. Далі на chernivtsi-future.

Багато жителів нашого міста говорять про те, що під час повітряної тривоги вночі збирати речі та бігти в сховище важко, тож вони просто залишаються вдома. Такий вихід з ситуації не зовсім правильний, але якщо Ви все ж вирішуєте залишитися вдома, то краще сховатися у безпечному місці. Які безпечні місце у будинку можуть знайти чернівчани та де сховатися під час тривоги, читайте у матеріалі. 

Де сховатися в будинку під час повітряної тривоги

У Чернівцях є як багатоквартирні, так і приватні будинки, в центрі міста люди проживають у старих будинках австрійських часів. Та де в цих будинках безпечне місце і куди краще ховатися у випадку тривоги?

Найкраще ховатися в будинку біля несучих стін.  Якщо всі кімнати зовнішні — вийдіть на сходовий майданчик. Визначити, чи стіна у вашому домі є несучою, досить просто:

  • у цегляному будинку – всі стіни, які товщі 38 см – несучі;
  • у панельному – товщі 14 см – несучі;
  • у монолітних будинках – товщі за 20 см.

Добре ховатися також у ванній кімнаті, де немає вікон, але в такому разі потрібно прикрити голову та тіло, щоб в разі попадання снаряду, Вас не прибило ванною плиткою.

Якщо Ви чуєте звук літака, то час на те, щоб сховатися у Вас зменшується і становить всього кілька секунд. В такому разі краще падати на підлогу і повзти під стіну. Лягати треба обличчям вниз, руки та ноги зігнути під корпусом, щоб була можливість піднятися чи посунутися у разі обвалу стін.

Чи можна ховатися у підвалі будинку?

Ховатися у підвалі багатоквартирного 5 чи 9-поверхового будинку в Чернівцях, як от в будинках в районі  ТЦ “Депот”, Гравітону, Проспекту чи Південно-Кільцевої можна, але в таких підвалах мають бути дотримані певні правила, а саме водопостачання, вентиляція, забезпечення киснем та наявність двох виходів. У Чернівцях більшість підвалів будинків абсолютно не пристосовані для укриття під час авіанальотів або ракетно-артилерійських обстрілів. При переховуванні у такому місці великий ризик опинитися під масивними завалами. 

Сховатися можна і бажано у спеціально обладнаному бомбосховищі, які напередодні у Чернівцях прибирали волонтери. Від звичайного підвалу дане бомбосховище відрізняється товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції і наявністю двох (і більше) виходів на поверхню.

Отож, якщо Ви не можете з якихось причин під час повітряної тривоги бігти в бомбосховище, ховайтеся у своєму будинку біля несучих стін, у ванній кімнаті чи коридорі. Але якщо можете йти в бомбосховище, то краще перейдіть туди і бережіть своє життя. Якщо у Вас живуть переселенці, наполягайте щоб вони також йшли в укриття, адже чернівчани часто говорять, що переселенці нехтують тривогою і ніяк на неї не реагують, що абсолютно неправильно. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.