П’ятниця, 21 Червня, 2024

Бережемо емоційне здоров’я в порядку. Найкращі місця для відпочинку в місті

Мало хто задумується над тим настільки важливо мати не тільки фізичне здоров’я в порядку, а й емоційне.

Чи відчували Ви моменти, коли маєте апатію до будь чого? Або ж прокинувшись вранці Ви вже втомлені. Це означає, що Ваш емоційний стан потребує уваги. Тому настав час отримати приємний настрій та психологічно переключатися на щось прекрасне.

Сьогодні ми поговоримо з Вами про місця в Чернівцях, де Ви зможете отримати свою приємну енергетику, відпочити та спокійно провести час.

Чернівці славиться дуже краєзнавчими місцями. Наше місто має унікальну історію, яка тісто зв’язана з Австро -Угорщиною. Більшість будівель в місті побудована саме в той період, пише chernivtsi-future.com.ua.

Центральна Ратуша

Щодня о 12 годині на вершечок Ратуші виходить трубач і грає неофіційних гімн Чернівців –«Марічку» на чотири сторони світу. Цю особливість мають саме тільки Чернівці. 

Площа Пресвятої Марії, або ж Турецька площа

Спокійна місцина, яка чудова в будь яку пору року. В центрі цієї площі знаходиться найстаріша криниця Чернівців та чудовий міст, де відкривається чудовий вид на Карпати.

Вулиця Кобилянської

Єдина пішохідна вулиця міста. Перша історична назва вулиці – Панська. Говорять, що на цій вулиці раніше жили найбагатші люди міста і підмітали вулицю виключно трояндами. На даній вулиці знаходиться кована фігура двірника з трояндовою мітлою. Тому нудьгувати Ви тут не будете.

По всьому місті є близько 30 графіті, які є дуже гарними. Над ними трудились 20 художників. Можете влаштувати собі квест і знайди всі графіті в місті. Невелика підказка. Декілька графіті є на вулиця Українська та Шептицького.

Чернівецька Укрпошта

Адреса  – вул. Поштова, буд. 6. Приміщенню більше 130 років. Також на будівлі є гарні скульптури Гермеса та Ісіди, які привезли австрійці сотні років тому.  Будівля всередині дуже гарна з вінтажними люстрами. Досі в середині збереглись абонентські скриньки, якими раніше користувались орендарі. Ними вже ніхто не користується, однак вони є надзвичайно колоритними та вінтажними. В них своя особливість.

Унікальний неоготичний храм

Костел серця Ісуса, адреса – м. Чернівці, вул. Шевченка, буд. 2А. Храм є найвищою спорудою в області. Побудували його ще в 1894 році єзуїти, тому його ще називають єзуїтським. Тодішній настоятель храму збирав гроші на будівлю по всій Європі.  Орган був з Німеччини, дзвони з Шотландії, а найбільший дзвін в храмі і називали серцем Ісуса, але дзвони зникли після Другої світової війни. Особливість храму в його величезних колонах і красивих вітражах.

Романтичний вид на місто

Щоб побачити чудовий вид на місто радимо піти на вул. Кобилянська 2 та піднятись на дах будинку. На даху перед вами відкривається фантастичний вид на місто. На даху відкривається ідеальний вигляд на Ратушу. Тому Ви можете запастись кавою, смаколиками та прийти послухати о 12:00 год. мелодію Марічки. Вид на Ратушу саме в цієї локації відкривається якнайкраще. 

Природничий музей

Адреса – м. Чернівці, вул. Кобилянська 28. Особливість музею в інсталяції. В цьому музеї знаходиться хребет та кістки синього кита – найбільшої тварини в світі. Це варто побачити хоча б один раз. Повірте, ви будете в захваті від того, наскільки великий його скелет. Довжина скелета – 27 метрів, однак його укоротили на 3 метри, оскільки приміщення не настільки довге як сам скелет кита. Вага кита була 10 тонн. Музей є кафедрою біологогічного факультету, тому там ви зможете побачити багато цікавої інсталяції.

Драматичний театр ім. О. Кобилянської

Входить в ТОП 10 найкрасивіших театрів України. Був побудований в 1904 році архітекторами Гельмер і Фельнер. На час будівництва було витрачено 600 000 злотих, що на той момент були колосальними грошима. Біля театру ви можете побачити Театральну площу. Раніше до будівництва театру на цій площі був ринок, потім склад з боєприпасами. Радимо вам побувати на екскурсії за лаштунками театру. Там ви побачите королівське ложе, основний зал, оздоблений п’ятьма кілограмами золота. 

Книгарня Букініст

Тут проводили літературі вечори – Юрій Андрюхович, Андрій Любка, Андрій Кокотюха, Сергій Жадан, Юрій Іздрик. Простіше сказати, якої книги тут немає, чим є. Майже кожні вихідні в книгарні проходить читання книг та декламування віршів вірші. Мінорне місце. Адреса – Чернівці, вул. Головна, буд. 31.

 Костел Воздвиження Всечесного Хреста

Адреса – Чернівці, вул. Головна, буд. 20. Це одна із перших мурованих будівель в місті. Почали будувати його ще в 1787 році та будували аж 27 років. Вежа на костелі під час будівництва падала аж двічі через погрішності в проекті. В костелі є орган 1866 року. Кожного тижня тут проводять музичні виступи. Орган має 2 нагороди, отримані в Парижі та Відні як найкращий за тембром орган у всій Європі.

Університетська мрія

В Чернівцях знаходиться Чернівецький університет імені Федьковича. Університет знаходиться в унікальній будівлі, яка занесена до списку Юнеско. Місцеві його називають Український Гарвард. Під час екскурсії Вам розкажуть про дуель бібліотекаря та професора, та в який зал проходять жінки для того, щоб омолодитися. Історія цього приміщення має надзвичайно цікаву історію. Університет був заснований Указом австрійського імператора Франца-Йосифа від 31 березня 1875 року № 40 на основі теологічного факультету, що існував із 1828 року з німецькою викладовою мовою та з окремими кафедрами української та румунської мов.

Хвиляста церква

Витвір мистецтва румунського архітектора. Свято – Миколаївська церква. Коли бачиш на яву будівлю церкву, то візуально бачиш, що вона є хвилястою.  Виконана в стилі неоромінеск. Такий же аналогічний собор в Україні є і в Румунії в місті Куртя-де-Арджеш. Будувалась церква з 1927 року по 1939 рік. Це без перебільшення архітектурне диво. Аналогів в Україні її немає. 

І найголовніше. Чернівці має свій колорит, своя особливість. Пам’ятайте що хороші емоції це важливо для здоров’я. Бажаємо Вам чудового настрою та прекрасного проведення часу!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.