Понеділок, 20 Травня, 2024

ЯКІ Є ПРИСТРОЇ АВТОМОБІЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ?

Затребуваність охоронних автомобільних систем сьогодні переживає свій пік. Багато українців обзавелися власним авто, бізнес також потребує оснащенні засобів автопарку надійним захистом від зловмисників. Найбільш популярними з усіх засобів безпеки ТС залишаються автосигналізації. Разом з ними часто використовуються іммобілайзери, що забезпечують блокування двигуна. Саме ці засоби автомобільного захисту можна назвати основою всієї ніші.

Автосигналізації

Спочатку всі автомобільні сигналізації покликані реагувати на проникнення в салон автомобіля, а також сповіщати власника про спроби впливати на корпус та інші зовнішні елементи ТС (наприклад, зняття коліс або навантаження на евакуатор).

Для цього використовуються датчики реагування, при спрацьовуванні яких активується звукова сирена. У базовому вигляді застосовуються 3 типи датчиків:

  • удару – реагують на фізичний вплив з боку потенційних зловмисників на корпус і скління авто;
  • нахилу – відповідають за уловлювання зміни стійкості ТС, запобігаючи спроби евакуації авто або зняття з коліс;
  • руху – останній рубіж захисту, що реагує на рух в салоні транспортного засобу.

Крім датчиків сучасні автосигналізації оснащені різними інтерфейсами і функціями. Найбільш важливим є:

  • наявність інтерфейсів CAN / LIN, а також GPS-модуля, підтримки Bluetooth і GSM;
  • функції автоматичного запуску двигуна по температурі і / або таймером;
  • інтелектуальне управління передпусковими підігрівачами двигуна;
  • обхідник штатного іммобілайзера з клонуванням ключа (без нього складно реалізувати функцію автозапуску);
  • протирозбійна система Anti-Hi-Jack (блокування двигуна під час їзди);
  • антена, яка передає сигнал з потужністю 868 МГц (досить для виключення перешкод і переривань зв’язку).

Також дуже важлива характеристика криптозахисту сигналу автосигналізації. Всі охоронні системи відомої марки Пандора використовують двосторонній зв’язок на основі діалогового динамічного кодування. Більш докладно про Pandora на https://alarmtrade.ua/ru/.

Оснащення охоронних систем двосторонніми брелоками та наявність телеметричних функціональних модулів дозволяє використовувати мобільні пристрої (наприклад, смартфон) для дистанційного керування, контролю і настройки автосигналізацій. Брелок також можна використовувати в якості радіопозначки, тільки на меншій відстані.

Віддалене спілкування між користувачем і автосигналізацією відбувається за допомогою спеціального програмного забезпечення. Найбільш відомим ПО є Pandora Alarm Studio, на основі якого працюють охоронні системи даного виробника.

Іммобілайзери

Іммобілайзер – це пристрій блокування системи запалювання, паливної системи та двигуна, що перешкоджає несанкціонованим спробам привести автомобіль в рух.

По суті, іммобілайзер знадобиться в тому випадку, якщо всі первинні засоби безпеки не виправдали себе. Якщо зловмисникам вдалося обдурити сигналізацію і проникнути в салон без реакції датчиків, вони зіткнуться з новою проблемою, яка, швидше за все, стане непереборною перешкодою.

Принцип дії іммобілайзера дуже простий. Його пристрій включає основний блок, електронний чіп і антену. Чіп впроваджується в систему запалювання. Активація та дезактивація функції «блокування» відбувається при натисканні на кнопку брелока. Антена отримує сигнал від чіпа.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.