Четвер, 23 Травня, 2024

Як у Чернівцях оновлюють обласну бібліотеку

У Чернівцях розпочали реставрацію обласної бібліотеки імені Михайла Івасюка. Бібліотеку реставрують за програмою президента України “Велика реставрація”. Про це розповіли на сайті Чернівецької обласної державної адміністрації. Більше на сайті chernivtsi-future.com.ua.

Наразі бібліотека знаходиться в аварійному стані, тріщини у стінах будівлі вже дуже великі, а стелі сильно прогнулися під вагою всіх книг. Також у бібліотеки сильно обдертий фасад та обсипаються балкони. Довгий час Чернівецька обласна бібліотека ім. М. Івасюка була в аварійному стані. 

Будівля бібліотеки була зведена ще в кінці ХІХ століття і працівники наразі з болем спостерігають за тим, як вона руйнується. 

Що планують зробити за програмою Президента України “Велика реставрація”

Бібліотеку планують відремонтувати зовні повністю, а всередині лише ліве крило. Наталія Філяк, директорка бібліотеки, зазначила, що ремонт у бібліотеці розпочали ще 2 роки тому. На нього з бюджету області виділили 2 мільйони гривень. Після початку робіт виявилося, що проблем з ремонтом набагато більше, тому для їх вирішення потрібно  більше коштів. Таким чином цього року уряд виділив на ремонт книгозбірні на вулиці Кобилянської, 47 більше 17 мільйонів гривень.  

В бібліотеці відновлять фасад, ліве крило будівлі обдеруть до цегли. Попередньо планують також замінити вікна і двері, які мають бути з дерева та виглядати автентично. Всередині роботи також буде багато, потрібно побілити поверхні, провести електрику та інтернет, замінити підлогу. 

Через президентську програму бібліотека також подарує додатковий комфорт читачам і облаштує нові форми для роботи. Інтернет-центр бібліотеки перенесуть у відремонтоване просторе приміщення, а те місце, де він функціонував раніше перетворять на кворкінг. Цей зал має старий камін, гарні люстри, тому тут можна проводити цікаві заходи. 

Отож, зовсім скоро обласна бібліотека у Чернівцях оновиться та зустрічатиме читачів у сучасному відремонтованому приміщенні. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.