Вівторок, 16 Липня, 2024

Ціна на газ у листопаді: чернівчани платитимуть чи не найменше в Україні

Цього року у листопаді чернівчани матимуть майже найнижчий тариф на газ по всій Україні. Про це заявив міський голова Чернівців Роман Клічук на своїй сторінці у Фейсбуці. Більше на сайті chernivtsi-future.com.ua.

Попередньо тарифи на газ у Чернівцях підняли у червні, тоді ціна зросла з 1204 грн за Гкал до 2017 грн з урахуванням ПДВ, отож ціна на газ зросла майже на 70%. Роман Клічук зазначив, що перед владою стояв вибір – залишити старий тариф і покрити збитки “Теплокомуненерго” з міського бюджету або підняти ціни, але поставити у важкі умови чернівчан.

Через це депутати міста провели перемовини з місцевою владою та обговорили можливі шляхи виходу з ситуації. 

“Результат – меморандум про взаєморозуміння між Кабміном, Асоціацією міст України та Палатою місцевих влад. Він передбачає не підняття тарифів у цьому році і фіксовану ціну на газ. Тобто чернівчани платитимуть, при поверненні до старих тарифів, як і раніше – 1 204 гривні за гігакалорію. Що значно менше, ніж у інших містах (див. табл)”, – написав очільник міста.

Роман Клічук зазначив, що чернівчани, найімовірніше матимуть найнижчий тариф на газ по всій Україні. 

Які ціни на газ в інших містах України

В кінці жовтня в Україні газопостачальні компанії почали знижувати ціни на газ для населення. Таким чином цінники знизили одразу 7 компаній. Найнижчу ціну на газ в Україні пропонує Енерджі Трейд – 7, 799 за один кубометр. Компанія Neogas пропонує газ за 7,80 грн. Наступні в рейтингу найвигідніших пропозицій Евода Трейд КП Луцькводоканал (7,88 грн за куб), Черкасигаз Збут і Уманьгаз Збут (7,89 грн за куб).

При цьому нафтогаз Буковини пропонує для споживачів газ за ціною 7,96 грн. Інші компанії в Україні встановили ціну в межах від 7,98 до 13,5 грн за кубометр газу.

Найвищі ціни на газ по 13,5 грн у Житомирській та Херсонській обласних газопостачальних компаній.  “Чернівцігаз Збут” у листопаді пропонує газ за ціною 7,99 грн.

Боржників на Буковині  відключати від газу не будуть

Коли або ж якщо Буковина увійде до “червоної” зони карантинних обмежень, боржників, які вчасно не оплатять комунальні послуги не будуть відключати від газопостачання. Не будуть припиняти постачання газу і до об’єктів соціальної сфери та багатоквартирних будинків. Якщо будуть виникати якісь аварійні ситуації, компанія “Чернівцігаз” надаватиме послуги з швидкого обслуговування цих аварій.

Наразі буковинці за послуги розподілу газу заборгували 30,4 млн. грн., а бюджетні організації – 935 тис. грн.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.