Четвер, 23 Травня, 2024

Кредит Чернівецької облради на 100 мільйонів: чи витратять ці кошти як належно?

У Чернівецькій обласній раді знову сутички через нещодавнє рішення взяти у кредит 100 мільйонів гривень у банку. Не всі депутати впевнені, що рішення було виважене і своєчасне, тим більше є здогадки, що гроші можуть витратити зовсім не за призначенням. Наразі планується, що кошти кинуть на ремонти ділянок доріг по Чернівецькій області, проте розрахунки і проектно-кошторисна документація кажуть, що не все так гладко, як видається. Деталі дізнайтеся у матеріалі на chernivtsi-future.com.ua.

Нагадаємо, на початку цього місяця, 6 серпня, на сесії Чернівецької обласної ради прийняли рішення про запозичення 100 мільйонів гривень для ремонту місцевих доріг. Передбачається, що область отримає позику в одного з українських банків строком на три роки зі ставкою у 12% річних. Виплачувати кредит будуть за рахунок субвенцій із державного бюджету. Тобто, в результаті наступного року ми недоотримаємо 112 мільйонів фінансування.

Депутат обласної ради, колишній голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук стверджує, що це рішення викликає багато запитань. Зокрема, скільки доріг хочуть відремонтувати на таку суму, якщо один кілометр дороги вартує 7 мільйонів? Виходить 15 кілометрів, що звучить досить неприглядно. Плюс, варто було зачекати наступного року, щоб отримати щорічну субвенцію від центральної влади, оскільки всі підготовчі роботи і так затягнуться мало не до листопада.

У той же час начальник управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг Іван Микитюк запевняє, що грошей вистачить на більшу кількість кілометрів, оскільки будуть робити не капітальний, а поточний і середній ремонти. На кожну з ділянок виділять приблизно 4 мільйони гривень, тобто загалом поремонтують 20-25 кілометрів доріг. Іншими словами, пожертвують якістю на догоду кількості. Насправді, це швидше схоже на політичну передвиборчу акцію, аніж на бажання дійсно зробити необхідну для області справу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.