Четвер, 28 Березня, 2024

Зародження буковинського телемовлення: історія та цікаві факти

Без телебачення та радіомовлення неможливо уявити розвиток інформаційних технологій. З їхньою появою та розвитком у світі передавати інформацію стало куди простіше та швидше. Суспільство, у свою чергу, отримало постійний та надійний доступ до джерел інформації, що позитивно вплинуло на розвиток тих чи інших країн, пише сайт chernivtsi-future.com.ua

Телевізійне та радіомовлення розвиваються і на Буковині. Коли у Чернівцях почало розвиватися телебачення та радіомовлення, цікаві факти з розвитку одного з найбільших телеканалів регіону – читайте у матеріалі нижче. 

Старт телевізійного мовлення у Чернівцях 

1961-й рік ознаменувався для Буковини початком історії телевізійного мовлення. Задовго до цього у місті вже працював радіоцентр, адже радіо розвинулося набагато швидше, ніж телебачення. На базі цього радіоцентру і почав свою роботу новостворений телецентр.  

Ще до цього у місті вже розпочали підготовку до запуску телевізійного мовлення. У 1960-му році на горі Цецино стартували будівельні та монтажні роботи над появою телевізійної вежі, які завершили вже до кінця 1961-го року.  

Того ж року відбулася перша телевізійна передача. Її трансляцію забезпечували апаратно-студійний комплекс та малопотужний телевізійний передавач. Саме завдяки цьому наприкінці жовтня глядачі побачили першу передачу. 

Подальший розвиток телемовлення та запуск нової телестудії 

Однак потужностей першого телевізійного центру у Чернівцях було надто мало, аби забезпечити належну роботу та розвиток телемовлення Буковини. Тож вже через два роки після запуску роботи першого телецентру стартувало будівництво нового студійного комплексу для телебачення, який розташувався на вулиці Братів Руснаків. 

Жовтень 1963-го року ознаменувався також для буковинців підключенням до програми Центрального телебачення СРСР завдяки впровадженню нової радіорелейної лінії. Варто зауважити, що всі перші трансляції відбувалися без кольору – такою була особливість телебачення у всіх країнах союзу. 

Цікавий факт з історії чернівецького телемовлення: у 1970-му році у прямому ефірі однієї з програм пролунала вперше пісня, яка дуже швидко стала справжнім хітом, а у сучасності – легендарною українською композицією. Йдеться про пісню Володимира Івасюка “Червона рута”. 

Перехід на кольорове зображення у телебаченні розпочався тільки у 1981-му році. Все відбувалося поступово і першопрохідцями у кольоровій картинці стали дитячі програми. Далі, поступово рухаючись назустріч новим технологіям, почали транслювати і програми для дорослого глядача у кольоровому зображенні. 

Сучасне телемовлення на Буковині: цікаві факти про головного “телегіганта” 

З 2018-го року заснована у шістдесяті роки двадцятого століття телерадіокомпанія стала філією українського суспільного мовлення – Національної суспільної радіокомпанії України. Сюди входить низка загальнонаціональних телеканалів, які стали одними з провідних в країні. 

Новостворену філію було названо “Буковина: UA”, а ще через кілька років, у 2022-му, філію перейменували на “Суспільне Чернівці”. Таку ж назву носить чернівецький регіональний канал, який мовить на території Буковини.  

Тут транслюють різноманітні та різнотематичні програми, які мають інформаційний, соціально-публіцистичний та культурний аспект. 

Канал свого часу транслював популярні програми, які відійшли у минуле з плином часу та запитів глядачів. Так, свого часу тут показували такі програми як “Толока”, “Україна – НАТО”, “Палітра”, “Святині Буковини”, “Будьте здорові”, “Невигадані історії” та низку інших.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.