Четвер, 28 Березня, 2024

Історії переселенців: як кияни на Буковині будують модульні будинки

Чернівці під час війни – це справжній центр волонтерства та великий прихисток для переселенців зі всієї України. Люди, які приїжджають у Чернівці або до Чернівецької області часто скаржаться на те, що тут немає вільного житла або воно занадто дороге. Далі на chernivtsi-future.

Проблема житла досі дуже актуальна у нашій області і деякі ініціативні переселенці взялися частково її вирішити та презентували будинки модульного типу.

Як переселенці з Києва почали будувати модульні будинки на Буковині

Пересувні будинки модульного типу, які збудували кияни, презентували у селі Магала неподалік Чернівців.  Перезентація будинку відбулася у рамках проєкту “Родинна оселя”.

Авторами проєкту є троє друзів із Києва. Через початок повномасштабного вторгнення росії в Україну та небезпеку для столиці, вони вимушено виїхали до друзів з Чернівців. Через дуже велику кількість внутрішньо переміщених осіб, у місті не вистачає для всіх житла, а деякі недобросовісні чернівчани здають квартири за величезну ціну. Проблема з житлом спонукала друзів започаткувати проєкт “Родинна оселя”.

Чоловіки розповіли, що їм пощастило, адже мали друзів у Чернівцях, однак не всі переселенці мають тут знайомих і стикаються з безліччю проблем, в тому числі і з житлом. Саме через це виникла ідея з будівництвом таких будинків. 

Як виглядають модульні будинки і скільки вони коштують

Будинок з двох частин чоловіки змайстрували за 2 тижні, але кажуть, що що в подальшому подібні модульні будинки для двох людей можуть створити за один тиждень.

У самому будинку є диван, який розкладається, невеличка кухня, холодильник, кондиціонер, телевізор і туалет з усім необхідним. В такому будинку є всі умови для комфортного проживання впродовж тривалого часу. 

Є також інші типи будинків – двомодульні, в яких є додаткова дитяча і спальна кімнати, а також вітальня із каміном.

Ці будинки витримують температуру до -20 градусів і в них не буде холодно. За словами підприємців, попит на такі будинки є і деякі переселенці хочуть їх купити. Оскільки будинки переносні, з часом люди планують забрати їх та зробити дачу неподалік рідного міста. 

Вартість будинків стартує від 300 до більше 600 тисяч гривень. Усе залежить від того, на скільки модулів він буде та яке його внутрішнє наповнення.

Будинки розраховані мінімум на 10-річне користування і їх можна декілька разів перевозити з одного місця на інше. Перевозити будинок можна частинами, адже він розбирається. На даху цього житла є спеціальні елементи, за допомогою яких можна завантажити будинок на вантажівку.

Зібрати будинок можна досить швидко і зробити це можуть троє людей.

Будинки виготовлені з каркасних основ, які утеплені мінеральною ватою. Стіни будинку загалом мають товщину до 140 мм і цього достатньо, щоб комфортно жити у спекотну та холодну погоду.

Багато людей та волонтерів дякують розробникам цих будинків, адже вони допомагають вирішити проблему з житлом у нашій області. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.