П’ятниця, 21 Червня, 2024

Акумулятори: види і застосування

Якихось 250 років тому люди не знали про такий корисний пристосуванні як акумулятор. Навіть важко собі уявити, як можна було без них обходиться. З його допомогою накопичується енергія і забезпечується автономне забезпечення енергією. Під час використання відбувається процес перетворення однієї енергії в іншу і зворотний хід цієї дії.

Зараз великий асортимент і різновид вражають своєю величчю, а їх відсутність ускладнює життя в рази. Інтернет-магазин представляє великий асортимент і можливість купити акумулятор відповідної моделі, типу, різних виробників.

Види акумуляторів

Акумулятори поділяють на типи:

 • гелієві;
 • лужні;
 • нікель-метал-гидридні;
 • літій-іонні;
 • літій-полімерні;
 • свинцево-кислотні.

Акумулятори, незалежно від типу мають такі характеристики, як напруга, ємність, розмір.

За призначенням можна виділити такі типи:

 • акумуляторні батареї або побутові;
 • для радіотелефонів, ліхтариків, автомобілів;
 • для індивідуального безперебійного живлення;
 • промислові.

Акумуляторні батарейки

Їх використовують активно в побутових цілях для ефективного функціонування дрібної побутової техніки. Це може бути пульт, радіомишкі, ліхтарики, годинник, дитячі іграшки та багато інших дрібних прилади та техніка.

За своїм типорозміру також мають відмінності:

 1. Пальчик АА – найпоширеніший вид батарейок круглої форми, розміром 5 см, при напрузі 1,2В, а ємністю 1000-3000мАч;
 2. Міні-пальчик ААА – з хорошою поширеністю і параметрами: 4,4см довжина, напруга 1,2В, 500-1500мАч ємністю;
 3. Найбільш рідко зустрічається батарейка – крона. Прямокутна форма з параметрами напруги 9В. Використовується вкрай рідко.

Більш рідкісні батарейки мають нестандартні форми, такі як коротка кругла (CS), середня кругла (С) і велика кругла (D). Застосовуються в специфічних приладах або старого формату техніці.

Для радіотелефонів, ліхтариків, автомобілів

Для радіотелефонів використовуються монолітні акумулятори або окремі елементи. Їх головна відмітна риса – це маленький розмір, незначну вагу. Найчастіше є готові збірки акумуляторних батарей.

Зустрічаються телефони, до яких підходять оригінальні нестандартні акумулятори окремих торгових марок.

Акумулятори для ліхтариків залежать від самого виду, форми і потужності приладу. Тому добірку варто проводити ретельно. Для великих ліхтариків підходять АА 14500, для звичайних підійдуть батарейки з напругою 1,2В, в компактні ліхтарики підійдуть батарейки CR123А 16340.

У електрошокером і більш потужних ліхтариках використовуються спеціальні акумулятори. Їм характерні унікальні розміри, які підбираються під модель. Вони відрізняються за розмірами, ємністю.

Акумулятори автомобільні виходячи зі своєї назви призначені виключно для автомобілів. Основні відмінності за видами: свинцево-кислотні, нікель-кадмієві та літієві. Назви характеризують використовувані матеріали в корпусі і наповненні.

Важливим параметром є напруга елемента, яке варіюється 1-3,6В і ємність. Остання характеризує запас енергії, який живить навантаження з чітким значенням сили протягом визначеного часу. Вимірюється в амперчасах Ач. Варто згадати кількість циклів зараяда-розрядів – ще один параметр, який впливає на якість акумулятора і термін його служби.

Акумулятори для ДБЖ

Вони допоможуть на короткий період часу забезпечити обладнання електрикою під час непередбачених відключень від мережі. Вони відносяться до свинцево-кислотних та є необслуговуваних, оскільки наповнені рідиною у вигляді гелю. Це позитивно впливає на можливість витоку і практично виключає таку можливість.

Вони, як і автомобільні вимагають перезарядки, мають різні розміри, ємність і напруга. Існують моделі, в яких встановлюється кілька батарей з’єднаних між собою.

Особливе значення мають акумулятори для особливої ​​відповідальної техніки, такий як котел. Їм характерні параметри великої місткості, оскільки їх робота довготривала і не терпить збоїв. Вони підключаються за допомогою спеціальних клем, підключаються зовні.

Промислові акумулятори

Вони суттєво відрізняються, тому що їх особливість – це значні розміри і напруга.

Виходячи з кількості і параметрів, якими володіють дані прилади, їхню соціальну значимість грандіозна, а вибір дуже важкий і лягає на плечі споживача. Він залишається один на один зі складним рішенням завдання. У цьому допоможе компетентний менеджер. Він допоможе оформити замовлення в інтернет магазині електронних компонентів і зорієнтує по доставці і формі оплати.

Живіть енергійно, динамічно, не знаючи проблем і невдач!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.