Вівторок, 16 Липня, 2024

Як відволікти дитину від гаджетів

Сучасні діти з раннього віку кожну вільну хвилину сидять в гаджетах. З одного боку, поки вони грають, батькам не потрібно турбуватись, де вони і що з ними. Але з часом діти через це стають дратівливими та відстороненими, з ними стає важко спілкуватись.

Якщо ви стали помічати, що ваша дитина не цікавиться реальністю, – не гайте час. Допоможіть їй позбавитись такої залежності. Самій дитині не справитись. Тому способи, які пропонують фахівці до використання, вимагають певних зусиль з вашого боку.

Будьте прикладом

Якщо просто відібрати в дитини телефон, це викличе агресію. Конфліктні ситуації, створені на знак протесту, тільки погіршать становище. Тому боротьба із залежністю має бути поступовою й мудрою.

Перш за все, станьте для дитини прикладом. Вона повинна побачити, що цікаво може бути не тільки в смартфоні. Як варіант, домовтесь з усіма членами сім’ї ввечері разом переглянути фільм і на цей час відмовитись від гаджетів. Нехай це стане традицією у вашій родині.

Домашні справи

Дитину варто змалечку залучати до домашніх справ. Дівчатка та хлопчики молодшого віку з задоволенням включаються в спільну роботу. При цьому важливо дитину мотивувати, відзначаючи її успіхи. Згідно з дослідженнями, такі діти в дорослому віці є більше впевненими в собі. Адже досягнення цілей формує характер та звички, впливає на якість життя.

Залежно від віку, дитина може протирати пил на підвіконнях, меблях, поливати квіти, готувати бутерброди, накривати на стіл, мити посуд. Даючи конкретні завдання, потрібно їх детально промовляти, а по завершенню дякувати за допомогу.

Спільні ігри

Захоплююча гра – ефективний спосіб відволікти дитину від смартфона. Вона може бути словесною, настільною, творчою, рольовою, рухливою. Ігри тренують пам’ять і увагу, розвивають логічне мислення й креативність. Вони є способом пізнання себе й навколишнього середовища. Часом саме гра допомагає дізнатись про самопочуття та настрій дитини.

Спільне хобі

Поспілкуйтесь з дитиною. Дізнайтесь про її хобі, розкажіть, чим ви цікавились у дитинстві. Можливо, після цього ви почнете разом збирати колекцію марок, листівок, динозаврів, автомобілів. Дитині неодмінно сподобається спільне ведення блогу. Хоча без гаджетів тут не обійтись, але ж ви більшість часу будете проводити спілкуючись, шукаючи нові цікаві локації.

Захоплююча прогулянка

Вона може бути пішою або на персональному транспорті. Замовте дорослі та дитячі самокати у Чернівцях і відправляйтесь всією родиною в парк. Проводячи достатньо часу на природі, ви покращите імунітет і психічне здоров’я. Будь-яке фізичне навантаження здатне зняти стрес, розвинути серцево-судинну й дихальну системи.

Гуртки за інтересами

Прислухавшись до дитини, ви зрозумієте, що їй цікаво. Запишіть її в гурток, про який вона мріє. Хобі – це задоволення. Навіть якщо ви вважаєте танці, співи чи складання кубика-рубика марною тратою часу, все одно дайте дитині можливість вирішувати самостійно. Це відволіче її від смартфону, вона стане більш врівноваженою та спокійною, краще йтиме на контакт з вами.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.