Вівторок, 16 Липня, 2024

Чернівчани можуть власними силами розвивати місто: стартував «Бюджет ініціатив»

У багатьох населених пунктах, в тому числі – Чернівцях, мешканці мають звичку звинувачувати місцеву владу у бездіяльності, зупинці розвитку, відсутності ідей модернізації, небажанні робити якісь кроки до вдосконалення різних сфер діяльності тощо. Звучить так, ніби самі громадяни переповнені креативними та дієвими ідеями, як зробити життя у своєму місті кращим і комфортнішим. Що ж, у Чернівцях люди мають можливість допомогти владі розвивати своє рідне місто завдяки конкурсу «Бюджет ініціатив чернівчан». Більш детально про подію розповість chernivtsi-future.com.ua.

Конкурс проходить вже вчетверте, цього річ він стартував 4 вересня. Всеукраїнська платформа «Громадський бюджет» дозволяє мешканцю взяти участь у тому, як і де бюджетні кошти можуть використовуватися для поліпшення життя міста. Тобто якщо людина має конкретні думки стосовно подальшого розвитку населеного пункту, вона може зареєструватися у конкурсі та подати заявку, представивши свій проект. У Чернівцях містяни можуть подати заявку до 30 вересня, а пізніше ідеї, які наберуть найбільше голосів, будуть реалізовані за кошти міського бюджету.

Звісно, проекти проходитимуть серйозний відбір, їх оцінюватимуть експертні групи і міркуватимуть над ступенем важкості реалізації. Як зазначають у пресслужбі міської ради, тематика ідей повинна бути спрямована на поліпшення комфорту проживання та естетичного вигляду міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів у всіх сферах життєдіяльності тощо.

Звісно, є деякі нюанси та обмеження для подання заяви. Наприклад, брати участь у конкурсі не може особа, якій не виповнилося 16 років. Як авторів проекту визнають навіть різні громадські організації, житлово-будівельні товариства, органи самоорганізації та об’єднання співвласників. Проте ні члени експертної групи, посадовці чи депутати не можуть подавати заявку. Знову таки наголосимо, що всі затверджені до реалізації ідеї фінансуватиме міський бюджет, у якому у 2021 році передбачено дев’ять мільйонів гривень.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.