Субота, 18 Травня, 2024

Як у Чернівцях працює центр симуляційної медицини та інноваційних технологій?

Справжньою інноваційною сенсацією у медицині міста Чернівців є так звана «кузня кваліфікованих кадрів» – Центр симуляційної медицини та інноваційних технологій. Саме у Буковинському державному медичному університеті відкрито один із найбільших в Україні потужний центр симуляційної медицини  та інноваційних технологій. У той час, коли в більшості країн Європи навчання на подібних центрах є чи не основним методом підготовки майбутніх спеціалістів у галузі медицини. Заснування подібного центру в Чернівцях стало чи не першим кроком у запровадженні інноваційних технологій у медицині та науці в українських містах, пише chernivtsi-future.com.ua.

Центр симуляційної медицини: що це?

Фактично у кожній галузі під час навчання важливо засвоювати всі знання на практиці. Зараз активно вдосконалюються різноманітні сфери, зокрема і медицина. Щоб підготувати справжнього спеціаліста-лікаря, важливо, щоб під час навчання він мав можливість вирішувати повсякденні завдання чи проблеми на пацієнтах. Власне йдеться про студентів, яким важливо навчитись реалізовувати свої вміння на практиці, а саме біля ліжка пацієнта. Саме тому для цього було створено симуляційні моделі, які вже активно застосовують у викладанні на медичних спеціальностях у Чернівцях.

На реалізацію цього проєкту Буковинський державний медичний університет витратив безліч зусиль, часу та ресурсів. Упродовж чотирьох років фахівці розробляли симуляційні технології, щоб згодом їх можна було застосовувати у підготовці спеціалістів у галузі медицини. Саме тому і виникла ідея створення такого центру. Зараз Центр симуляційної медицини на інноваційних технологій є єдиним у Чернівцях та одним із найбільших в Україні.

Необхідність у створенні такого центру, який стане середовищем для набуття практичних навичок майбутніх лікарів, виникла несподівано, після публікації Світового альянсу за безпеку пацієнтів за підтримки ВООЗ. Симуляційні технології стали найкращим ресурсом, який дозволить лікарям чи медсестрам набути всіх необхідних умінь та навичок. Це чудовий досвід, який в майбутньому дозволятиме уникати багатьох помилок, а також стане гарантією результату надання медичної допомоги.

Важливість практичної підготовки студента

У будь-якій сфері важливо під час навчання застосовувати знання на практиці. Це так зване «щеплення» від майбутніх помилок. Зокрема у медицині це надзвичайно важливо, адже йдеться про життя та здоров’я людини. Статистика Медичного інституту США вказує, що більше 400 тисяч смертей по всьому світі кожного року пов‘язана з помилками, яких допустили лікарі під час лікування пацієнтів. Їх можна б було уникнути, якби спеціалісти мали можливість реалізувати свої знання в умовах, близьких до повсякденних.

Сучасним та інноваційним рішенням цієї проблеми є запровадження в освітній процес технологій, які дозволятимуть студентам практикуватись без ризиків заподіяти шкоду людині. Це новий напрямок у системі підготовки висококваліфікованих спеціалістів, який вирішує низку проблем та є найкращим способом здобути безцінний досвід молодим студентам.

Особливості симуляційного центру у Чернівцях

Центр симуляційної медицини та інноваційних технологій у Чернівцях – це не лише унікальне запровадження, це багатопрофільне середовище для студентів, який дає можливість моделювати симуляційні процеси з таких напрямів медицини, як: акушерство, гінекологія, педіатрія, анестезіологія, реаніматологія, хірургія та внутрішня медицина.

Для того, щоб облаштувати сучасний симуляційний центр, Буковинський державний медичний університет орендував приміщення у міській раді Чернівців. Для реалізації проєкту було закуплено сучасні прилади, роботи-симулятори дорослих людей, новонароджених малюків, манекени, які імітують процес пологів, симулятори-пацієнти у гінекології, манекени, які дозволяють опанувати навички під час екстрених ситуацій та евакуацій; роботи для реанімаційних втручань, для проведення ін’єкцій, для вдосконалення навичок аускультації, манекени по догляду за немовлям тощо.

Усі девайси та роботи дають можливість відтворити різноманітні ситуації, які трапляються на практиці лікарів. Це дає можливість оцінити вміння та знання студентів, послідовність їх дій, забезпечити новими навиками, а також вдосконалити командну роботу та медичні тактики. Усі симулятори працюють так, що їх важко відрізнити від реальних ситуацій із пацієнтами.

Також для облаштування центру було придбано різноманітне медичне обладнання та спеціальні меблі, які необхідні у догляді за пацієнтами та проведення всіх медичних процедур. 

Перед тим, як допустити студентів до симуляторів, спеціалісти проводять тренінги, які ознайомлюють їх із особливостями приладів. Для створення більш реалістичних ситуацій на практичні заняття також запрошують акторів, які створюють чудове середовище для вдосконалення навичок спілкування та контакту з пацієнтами.

Втілення найкращих технологій у Чернівцях 

Саме у Центрі симуляційної медицини можна зустріти втілення найкращих європейських технологій. Для їх запровадження було організовано не лише закупівлю приладів, але й підготовку викладачів. Зокрема більше п’ятдесяти педагогів пройшли спеціальне навчання, щоб якнайкраще засвоїти нові знання з симуляційних технологій. Тепер не лише в європейських країнах, але й в Чернівцях є можливість реалізації інноваційних ресурсів та підходів в освітньому процесів майбутніх спеціалістів у галузі медицини.

Вже другий рік студенти-медики Чернівців мають чудову можливість реалізовувати всі свої знання на практиці. Як показав досвід, це виявилось не лише важливою та невід’ємною складовою навчання. Це також є безцінним досвідом для викладачів, адже з запровадженням нових технологій, вони також залучені в більш тісне знайомство з ними. Створення подібних центрів на території України дозволить підготувати висококваліфікованих спеціалістів, які забезпечуватимуть усіх громадян якісною, безпечною та результативною медициною.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.