Субота, 20 Квітня, 2024

У Чернівцях організували буккросинг, проте вандали вже встигли понищити одну зі скриньок

У Чернівцях від п’ятниці, 10 грудня, запустили буккросинг – обмін книгами. Відтепер чернівчани зможуть обмінюватися книгами у різних точках міста через спеціальні скриньки. На жаль, у одному зі скверів міста, де розмістили скриньку, вандали вже встигли її розбити. Більше на сайті chernivtsi-future.com.ua.

Проте більшість скриньок ще активно працюють та виконують свою функцію. Буккросинг працює таким чином, що Ви можете прийти і залишити тут для когось книгу, при цьому взявши собі щось з тих книг, які будуть у скринці. Про старт обміну книгами розповіла радниця голови Чернівецької ОДА Любов Добровольська. 

Для чого запровадили буккросинг у Чернівцях

Метою запровадження книгообміну стало бажання щоб молодь у нашому місті більше читала і могла зробити це безкоштовно. Ідея зробити такі скриньки виникла в Молодіжної ради. Скриньки розмістили у скверах і парках міста. 

Першу скриньку встановили у сквері Дня вишиванки, неподалік монумента Перемоги. Загалом планують розмістити 25 скриньок для буккросингу по всьому місту. Тут можна буде отримати книгу безкоштовно та поділитися вже прочитаною з іншими людьми. Книги наразі досить дорогі, тому це хороша альтернатива. Точки для буккросингу встановили біля пам’ятника Юрію Федьковичу та у сквері біля ЧНУ. 

Ініціативу Молодіжної ради втілили через Буковинський культурний фонд. На цей проєкт з бюджету виділили 30 тисяч гривень. 

Вандали понищили одну зі скриньок у сквері неподалік центру міста

Розбили скриньку вандали у сквері біля служби безпеки, що поруч з костелом Серця Ісуса. Збиту скриньку забрали небайдужі, щоб хулігани не доламали її до кінця. 

Про знищення скриньки повідомив користувач Петро Стець у групі СтопХам Буковина у Фейсбуці. Він зазначив, що скриньку лише збили з постаменту, але цілісність її не порушили. 

Люди в коментарях висловили своє обурення щодо такої ситуації. 

Загалом буккросинг – процес звільнення книг. Коли хтось прочитає книгу, він залишає її у громадському місці, де книжку може підібрати той, хто хоче її прочитати і потім передасть далі. 

Найбільш популярним буккросинг є в Італії. В цій країні у ньому беруть участь навіть серйозні організації. Поширений рух також в Америці та Франції. 

Буккросинг також має свої певні різновиди: класичний, за допомогою безпечних місць для обміну книгами, букрей (пересилання книг поштою в інші міста, країни і навіть континенти, до власника вона вже не повертається), букрінг (книга після прочитання повертається до власника, утворюючи круг). 

В Україні буккросинг розвинений поки помірно, полички є в багатьох містах України і Чернівці вже також є у списку. Останнім часом буккросинг поширюється не лише у містах, але і в селах. Багато кафе чи книгарень організовують буккросинг, облаштовуючи місця для обміну книгами. Це забезпечує безпечне місце для обміну книгами, адже їх не заберуть недобросовісні любителі книг, які не ставлять книгу замість тої, що взяли. 

Наразі на а сайті українського буккроссингу було зареєстровано більш ніж 3000 книг та понад 1000 буккросерів з усієї України.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.