Четвер, 23 Травня, 2024

Чернівці інспектували на доступність для маломобільних людей: результати

Протягом трьох днів, з 22 по 24 вересня включно, у Чернівцях працювали координатори громадської організації «Доступно.UA», які спільно з місцевими волонтерами та активістами інспектували вулиці, тротуари, дороги, під’їзди, входи у приватні та комунальні установи тощо, аби перевірити, наскільки погана чи навпаки ситуація з доступністю для маломобільних груп населення. Іншими словами, чи об лаштовані Чернівці для оптимального і комфортного пересування по ньому громадян з особливими потребами. Про результати інспекції читайте у матеріалі на “chernivtsi-future.com.ua”.

По завершенню перевірки фахівці організації мали доповісти свої висновки місцевій владі, щоб спільно підійти до вирішення існуючих проблем і потреб. Завдяки рекомендаціям міська рада зможе швидше здійснювати конкретні кроки до поліпшення, хоча й зрозуміло, що наші депутати прекрасно знають про рівень доступності міста для людей на інвалідному візку. Проте, ймовірність активізації, особливо напередодні місцевих виборів, зросте завдяки проведеній інспекції. До того ж, Чернівці потраплять у рейтинг міст України, що може або покращити туристичну привабливість, або нанести їй нищівного удару.

Власне, стосовно самих результатів. За словами «Доступно.UA», є зрушення як у позитивну, так і в негативну сторону. З позитивного – пониження на тротуарах і дорогах, присутність пандусів біля приватних і некомерційних приміщень, підняття питань мобільності місцевими громадськими організаціями, які співпрацюють із владою та вдосконалюють Чернівці власними силами.

На жаль, негативних тенденцій більше. Це, зокрема, велика кількість ненормативних понижень, по яких важко пересуватися навіть здоровим людям. Далі – розбита тротуарна плитка мало не всюди. А також ремонти доріг і тротуарів, які погіршують можливість пересування. Тобто недоліків виявили більше, хоч ситуація маленькими кроками рухається у кращий бік. Але наразі місто погано об лаштоване для маломобільних верств, і скільки часу знадобиться, щоб виправити всі слабкі сторони – невідомо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.